APRS Digi + I-Gate

   PJA_8793sAPRS digipeater + i-Gate som sa rozhodol vybudovať preto, lebo na strednom Slovensku nič podobné nie je. Volba padla na firmu Microsat a ich produkt WX3In1 plus 2.0. Od objednania prešlo asi päť dní a balíček bol doma. Celkom ma prekvapila jeho malá veľkosť. Samotné zariadenie má rozmery 126x99x43mm, čiže celkom šikovná krabička. WX3IN1 plus v sebe integruje digipeater, i-Gate, má podporu pre meteostanicu, no samozrejme môže slúžiť aj ako obyčajný tracker, resp. maják. Samotná konfigurácia prebieha cez USB, alebo priamo cez LAN. S jej nakonfigurovaním mi opäť pomáhal bratranec Martin OK1DJO.

   Další prvok v reťazci je transceiver. K tomu som cez bazár kúpil staršiu rádiostanicu Kenwood TM-241E, ktorá je pre tieto účely výborná.

   Anténa na streche je Diamond X-30N.MiniDIN-6

  kenwood micNa prepojenie WX3IN1 plus s rádiostanicou som  musel vyrobiť prepojovací káblik. Ako sa však ukázalo audio výstup z mikrofónneho konektoru nebol dobrý, keďže signál je vyvedený ešte spred squelchu a tým pádom sa nedá regulovať jeho potrebná úroveň.  Použil som preto zadný audio výstup a cez potenciometer doladil potrebnú napaťovú úroveň vhodnú pre vstup medemu. Keďže v krabici ostalo ešte nejaké miesto, tak som tam pridal switch, cez ktorý do budúcna pripojím ip kameru a ip teplomer.

 

PJA_8851         PJA_8847

PJA_8849         PJA_8844

PJA_8845Digi + iGate           OM6APJ-1

APRS modem: WX3IN1 plus 2.0    Transceiver: Kenwood TM-241E    Anténa: Diamond X-30N                   Výkon: 10W                                                  Výška antény: 650m nad morom